Rubriky:

Ostatní

Pechsteinová smí trénovat, trest za doping ale platí dál

4. září 2009 12:28 - LAUSANNE

Pětinásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a velká soupeřka Martiny Sáblíkové Němka Claudia Pechsteinová může opět trénovat. Dvouletý zákaz startu za doping však zatím platí dál. Rozhodla o tom v páetk Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

Pechsteinová dostala v červenci dvouletý trest kvůli podezřelým výsledkům krevních testů, ačkoli nikdy nebyla v jejím těle nalezena zakázaná látka. Jakékoli podvádění však popírá a proti zákazu činnosti se odvolala k CAS.

Arbitráž se na svém pátečním jednání nezabývala samotným proviněním Pechsteinové, ale rozhodovala jen o tom, zda rychlobruslařka může alespoň oficiálně trénovat s ostatními. Pro přípravu na hry ve Vancouveru dala sedmatřicetileté Němce zelenou, ale zda se Pechsteinová na olympijském oválu skutečně objeví, o tom bude sportovní soud teprve jednat.

Jeho výrok v kauze Pechsteinové je ve sportovních kruzích očekáván s velkým napětím. Soud totiž rozhodne, zda budou moci být krevní profily sportovců využity v boji proti dopingu. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge doufá, že tato testovací metoda bude po rozhodnutí CAS nenapadnutelná.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní