Draci Brno dále vítězí, Arrows přerušili sérii porážek a Tempo má stále naději

8. srpna 2020 19:15 - Praha

Situace v baseballové extralize a její nadstavbě skupině je stále nejasná, jedinou jistotou je dobrá forma Draků Brno. Lídři tabulky dokázali opět porazit Eagles Praha a jsou jasně na prvním místě. Na 4.-6. příčce jsou ale tři týmy se stejným poměrem výher a porážek 4:7, Eagles, Tempo a Hroši. Arrows Ostrava zastavili sérii porážek a v přestřelce, ve které padlo 5 homerunů, nakonec vyhráli nad Kotlářkou Praha 10:8.

 

baseball.cz, Jan Beneš

Draci Brno nenechali ani ve druhém utkání s Eagles Praha nikoho na pochybách, že momentálně disponují v nadstavbě nejlepší formou a získali svou devátou výhru. Přitom úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří se dostali do vedení 2:0. Poté však startující nadhazovač Eagles Petr Vojta začal bojovat se strike zónou a pomohl Drakům vrátit se pěti doběhy ve 3. směně do zápasu. Od té doby už vedoucí tým tabulky jasně dominoval a zápas nakonec skončil rozdílovým výsledkem 15:3 po 7. směně. „Začátek byl nervózní, Eagles na nás vlítli, ale pak jsme začali pálit my a vydrželo nám to až do konce," pochvaluje si Arnošt Dubový, vnější polař Draků.

V útočnou přestřelku se proměnil zápas mezi Kotlářkou Praha a Arrows Ostrava. V utkání padlo celkem 5 homerunů a dohromady 28 hitů. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a díky lepší koncovce si nakonec výhru 10:8 připisuje obhájce titulu. Kotlářka nedokázala několikrát proměnit plné mety v zisk více bodů, a naopak jí pak úplně nevyšlo střídání nadhozu po 5. inningu, kdy mladého Vojtěcha Vlacha postupně nahradili Daniel Vavruša, Josef Cihlář a Jan Komorous. Martin Kubovčík i Matěj Satoria zvládli tuto úlohu lépe a pomohli tak svému týmu přerušit sérii porážek. Kotlářka stále drží 2. místo, Arrows jsou třetí.

Osmá výhra Draků, čtvrtá porážka v řadě Arrows a vítězství naděje pro Hrochy

Tempo Praha dokázalo ve druhém utkání porazit Hrochy Brno 7:1. Oba týmy jsou na tom nyní s poměrem výher a proher stejně, spolu s Eagles Praha seřazeny na 4.-6. místě. Boj o semifinále tak bude i nadále velmi dramatický. Pražané rozhodli o výhře čtyřmi body ve 3. inningu a pak měli zápas pod kontrolou. Hroši snížili až v poslední hře. Oba startující nadhazovači, domácí Tomáš Zachoval a hostující Jake Rabinowitz odházeli celý zápas. Rabinowitz přidal ještě tři dobré odpaly, čtyři hity odpálil Marek Minařík.

Série pokračují v neděli, kdy se začíná v Brně na Městském baseballovém stadionu i v Praze Libuši a na Markétě ve 14:00.

Baseballová extraliga, nadstavbová skupina o titul:
Eagles Praha - Draci Brno 2:15
Hroši Brno - Tempo Praha 1:7
Kotlářka Praha - Arrows Ostrava 8:10
Tabulka:     
1. Draci Brno 10 9 1 90,0
2. Kotlářka Praha 10 6 4 60,0
3. Arrows Ostrava 11 5 6 45,5
4. Eagles Praha 11 4 7 36,4
  Hroši Brno 11 4 7 36,4
  Tempo Praha 11 4 7 36,4
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.