Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Boxer Tyson poranil při rvačce fotografa a byl zatčen

12. listopadu 2009 09:12 - LOS ANGELES

Bývalý boxerský šampion Mike Tyson se opět popral na veřejnosti a byl zatčen. Někdejší nejmladší profesionální mistr světa v těžké váze udeřil na letišti fotografa, který se snažil pořídit snímek Tysona s jeho manželkou a desetiměsíční dcerou. Třiačtyřicetiletý boxer mu uštědřil ránu do hlavu, fotograf upadl na zem a utrpěl tržné poranění na čele, s nímž musel být ošetřen v nemocnici.

Mluvčí známého bouřliváka uvedla, že Tysona chránil své dítě před nechtěnou pozorností agresivního paparazzi. "Bylo to v sebeobraně," řekla agentuře AP mluvčí Tammy Brooková. Tyson i nejmenovaný fotograf hodlají podat trestní oznámení pro ublížení na zdraví.

Informace o tom, jak se incident odehrál, se podle policie rozcházejí. Podle Tysonova obhájce lidé boxera pronásledovali až na toalety, aby si ho mohli vyfotografovat.

"Verzí, jak se to stalo, je hodně. Později se to vyjasní. Někteří svědci podporují Tysonovu verzi, druzí fotografovu," řekl mluvčí letištní policie Jim Holcomb. Podle něj bývalý boxer po zatčení spolupracoval.

Problémy se zákonem měl třiačtyřicetiletý Tyson v minulosti několikrát. V roce 1992 byl obviněn ze znásilnění a strávil tři roky ve vězení. Několikrát byl také zatčen za rvačky na veřejnosti.

První titul získal ve 20 letech po vítězství nad Jamajčanem Trevorem Berbickem. Naposledy vstoupil do ringu před čtyřmi lety.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní