Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Erbanová vzala Sáblíkové český rekord na 500 m

29. listopadu 2009 09:22 - CALGARY

Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková už není českou rekordmankou na všech oficiálních tratích. Pětinásobné mistryni světa sebrala v sobotním závodu nižší kategorie v Calgary jedno maximum sedmnáctiletá Karolína Erbanová, která jako první Češka zvládla sprint na 500 metrů pod 40 sekund. Sáblíková následně vylepšila svůj národní rekord na dvojnásobné distanci.

 

Karel Felt, Právo

Rychlobruslařský NowiS tým se od úterka připravuje v Calgary na další díl Světového poháru, který je na programu v závěru příštího týdne. Trenér Petr Novák poslal v rámci aklimatizace své svěřence do místních regionálních závodů, v nichž si podle webu martinasablikova.cz vylepšili celkem pět osobních rekordů.

Na rychlém oválu, jenž hostil zimní olympijské hry v roce 1988, zajela talentovaná Erbanová na pětistovce čas 39,87. O 22 setin sekundy tak vylepšila maximum zkušenější Sáblíkové, která chvíli před tím zlepšila svůj osobní a v té době i český rekord na 40,09.

Podruhé dvaadvacetiletá Sáblíková přepsala tabulky na trati 1000 metrů, na níž zajela čas 1:17,36 a o půl sekundy překonala svůj čtyři roky starý rekordní čas ze Salt Lake City.

Spolu s rychlobruslařkami se v Kanadě připravuje i trio Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma a Milan Sáblík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní