Rubriky:

Ostatní

Souboj šampionů v boxů je ohrožen kvůli sporu o dopingové testy

23. prosince 2009 22:12 - LOS ANGELES

Spor o dopingové testy bude mít s největší pravděpodobností za následek zrušení jednoho z nejočekávanějších soubojů v profesionálním boxerském ringu. Mnohonásobní šampioni různých váhových kategorií Filipínec Manny Pacquiao a Američan Floyd Mayweather se mají utkat 13. března v Las Vegas, každý má přitom předem zajištěno minimálně 20 milionů dolarů. Tým asijského boxera ale nechce přistoupit na požadavek soupeře podrobit se před zápasem krevním testům podle pravidel světové organizace WADA.

Mayweatherův trenér a otec Floyd Mayweather senior nedávno obvinil Pacquiaa z užívání zakázaných látek. A předpisy WADA jsou podstatně přísnější než metody běžně používané ve světě profesionálního boxu.

Filipínský boxer podle agentury Reuters souhlasil s odběry krve před první oficiální tiskovou konferencí a po zápase, protože mu prý ale nedělají dobře a mohou narušit přípravu, nepřistoupil na možnost odběrů v období třiceti dnů před duelem. To požaduje americká strana, jež chce proceduru přiblížit té před olympijskými hrami.

"Pokud jde o mě, (za těchto okolností) je po zápase," nechal se slyšet Pacquiaův promotér Bob Arum. Požadavek ze strany soupeře označil jen za kličku, jak se souboji vyhnout.

V Las Vegas se má boxovat o Pacquiaův titul organizace WBO ve welterové váze. Filipínec se stal letos prvním boxerem světa, který se stal šampionem v sedmi různých vahách. Mayweather získal mistrovský pás v pěti kategoriích.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní