Rubriky:

Ostatní

Nevěra neohrozila Woodse na pozici nejlépe vydělávajícího sportovce

6. února 2010 14:28 - CHICAGO

Golfistu Tigera Woodse sice kvůli skandálu s mnohonásobnou nevěrou opustilo několik sponzorů, i přesto je však stále nejhodnotnější sportovní značkou. Podle magazínu Forbes je cena čtyřiatřicetiletého Američana 82 miliónů dolarů (asi 1,6 miliardy korun).

 

Jeff Haynes , Reuters

Woods, který si kvůli skandálu dává od golfu do odvolání pauzu, ovládl žebříček naprosto suverénně. Jeho hodnota je totiž vyšší než hodnota pěti následujících sportovců v pořadí dohromady.

Na druhém místě se umístil fotbalista David Beckham (20 miliónů dolarů), následuje první tenista světového žebříčku Roger Federer (16), pilot automobilové série NASCAR Dale Earnhardt mladší (14) a basketbalisté LeBron James (13) a Kobe Bryant (12).

První golfista žebříčku sice kvůli odchodu několika sponzorů může zapomenout na loňský příjem 105 miliónů dolarů, jeho pozice nejlépe vydělávajícího sportovce planety však ohrožena není.

Nejhodnotnější značkou mezi kluby je anglický fotbalový celek Manchester United, jehož hodnota činí 270 miliónů dolarů. Na druhém místě jsou baseballoví New York Yankees (266).

Mezi sportovními událostmi podle Forbesu vede finále NFL v americkém fotbalu Super Bowl s 420 milióny dolarů, před letní olympiádou (230) a fotbalovým mistrovstvím světa (120).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní