Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Erbanová získala na MSJ další dva bronzy

13. března 2010 15:36 - MOSKVA

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová získala na juniorském mistrovství světa v Moskvě další dvě medaile. Dnes si v závodě na 1000 metrů dojela pro bronz a třetí skončila také ve čtyřboji, který vyvrcholil jízdou na tři kilometry.

 

Sergey Ponomarev, ČTK/AP

Sedmnáctiletá Erbanová rozšířila svou medailovou sbírku z Ruska již na tři bronzové medaile. Účastnice olympiády ve Vancouveru byla v pátek třetí na trati 1500 metrů. V neděli navíc může přidat další cenný kov na pětistovce, kde v první jízdě obsadila druhé místo.

Česká reprezentantka dnes na kilometru zaostala o vteřinu za vítězkou Lotte van Beekovou, stejně jako nizozemská rychlobruslařka však překonala juniorský rekord dráhy. Druhé místo obsadila Hege Bökková z Norska.

V závodě na 3000 metrů skončila Erbanová sedmnáctá, což jí stačilo k udržení třetího místa ve čtyřboji. Do něj se vedle výsledků dnešních závodů započítávaly také páteční pětistovka a patnáctistovka.

V Moskvě se představil také Milan Sáblík. Mladší bratr dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové obsadil v závodě na 1500 metrů 21. místo, na pěti kilometrech dojel dvacátý a stejně dopadl i v konečném pořadí čtyřboje.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní