Zelenková s Macelovou skončily v Abú Zabí v elitní desítce

ABÚ ZABÍ

Vítězstvím úřadujících světových šampionů v terénním triatlonu Eneka Llanose ze Španělska a Britky Julie Dibensové skončil první ročník dlouhého triatlonu na netradičních tratích 3 km plavání, 200 km cyklistika a 20 km běhu v Abú Zabí. Závodníci si mezi sebe rozdělili 250.000 dolarů a prémie brali i čeští zástupci. Lucie Zelenková skončila osmá, Tereza Macelová o dvě místa za ní a Petr Vabroušek doběhl čtrnáctý.

Po plavecké části byl Vabroušek na 30. místě se ztrátou pěti minut, na kole se posunul na osmnáctou příčku a v běhu o další čtyři pozice. Ženské plavecké části dominovala podle předpokladů Zelenková, ale v dalších disciplínách klesla. Přesto se stejně jako Macelová ve velké konkurenci udržela v elitní desítce.

Dlouhý triatlon v Abú Zabí (3 km plavání, 200 km cyklistika, 20 km běh):
Muži: 1. Llanos (Šp.) 6:34:37, 2. Bockel (Luc.) -53, 3. Henning (Dán.) -1:30, 4. Cartmell (Brit.) -1:35, 5. Van Lierde (Belg.) -1:54, 6. Al-Sultan (Něm.) -3:16, ...14. Vabroušek (ČR) -17:05.
Ženy: 1. Dibensová 7:08:25, 2. Caveová (obě Brit.) -4:58, 3. Berasateguiová (Šp.) -9:58, ...8. Zelenková -18:08, 10. Macelová (obě ČR) -21:02.