Rubriky:

Ostatní

Zběsilý úprk před lavinami, prokleté počasí! Výprava s exprimátorem Bémem kapitulovala

10. září 2020 23:01 - Praha

Nevyšlo to! Hora dál zůstává nepokořena. Snaha české expedice vystoupat na nejvyšší nezdolaný vrchol světa, 7453 metrů vysoký Muču Kiš, vzala za své. Pavel Kořínek, Pavel Bém a Jiří Janák se rozhodli nepokračovat v cestě vzhůru. Na vrcholu hory v Karakoramu tak stále ještě nestanula noha člověka.

 

@ facebook Muchu Chhish 2020 Czech Expedition

Výprava, v níž byl i pražský exprimátor Bém, se dostala nad 6300 m. „Je konec. Někdy je třeba vzít rozum do hrsti a určit si hranu toho, kam lze ještě zajít. Nepřízeň počasí, náročnost neznámého terénu a objektivní nebezpečí bylo příliš velké," stojí na profilu, který je věnován úsilí tria odvážlivců. Nechtěli riskovat zdraví.

„Kluci už jsou na cestě do civilizace. Živí, zdraví. Nedá se nic dělat," píše se dále na instagramu.

Řadu nástrah výprava překonala. Musela se ovšem vracet a marně soustřeďovala síly na další pokus.

„Dvoudenní zběsilý úprk zpestřený lavinami, k tomu masivní přívaly sněhu. Vše bylo nakonec mnohem náročnější než výstup. Ale jsme v BC (základním táboře). V bezpečí," popisují Češi. Další plány pak přehodnotili.

„O dalším postupu se dlouze jednalo, zejména v závislosti na počasí," nastiňuje výprava, co ji přimělo ke kapitulaci.

Exprimátor Bém zkusí přepsat historii, s dalšími Čechy míří tam, kam lidská noha nevstoupila

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.