Rubriky:

Ostatní

Sopka ovlivňuje sport, Prague Panthers přišli o zápas ve Švédsku

17. dubna 2010 11:14 - PRAHA

Sopečný prach po výbuchu islandského vulkánu Eyjafjallajökull stále více ovlivňuje i dění ve sportu. Kvůli přerušení letecké dopravy téměř nad celou Evropou například přišli o svůj sobotní zápas Evropské ligy amerického fotbalu hráči Prague Panthers.

 

www.praguepanthers.cz

Čeští mistři v sobotu dnes ve Stockholmu bojovat s tamním týmem Mean Machines o postup do čtvrtfinále EL, ale k zápasu se neměli jak dostat. "Je to zrušené. Pro nás to znamená konec nadějí na postup," řekl deníku Sport manažer klubu David Krejbich. "Možná bude šance najít náhradní termín, ale vidím to velice skepticky. Hrajeme skoro každý víkend."

Panthers měli k zápasu odcestovat v pátek ráno z Vídně, let byl ale kvůli situaci na obloze odvolán. Nevyšla ani náhradní varianta s autobusem. "Byl problém dostat se na trajekt. Nehledě na to, že bychom přijeli dvě hodiny před začátkem utkání," dodal Krejbich.

Kvůli uzavření vzdušného prostoru museli improvizovat sportovci a funkcionáři ve většině soutěží, kde se k zápasům létá. Plánovaný přesun vzduchem vystřídal autobus například u některých mužstev německé bundesligy, v Anglii zase měnili delegace rozhodčích. Kvůli zpožděným příjezdům týmů začne příští týden v Birminghamu mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice o den později.

Obavy ze situace má i celý kolotoč formule 1, jenž je v současné době v Šanghaji. V případě nadále pokračujícího přerušení leteckého provozu hrozí všem týmům logistické problémy, neboť mají své základny v Evropě. Zatím není jasné, jak se závodníci, technici i veškerý materiál po nedělní Velké ceně z Číny dostanou.

Sopečná činnost na Islandu vážně narušuje letecký provoz v Evropě již třetím dnem. Nad Českou republikou se nebude létat minimálně do nedělního poledne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní