Rubriky:

Ostatní

Ondra byl druhý na ME ve sportovním lezení na obtížnost

17. září 2010 20:57 - IMST/INNSBRUCK

Adam Ondra skončil druhý na mistrovství Evropy ve sportovním lezení na obtížnost v rakouském Imstu. Lepší než sedmnáctiletý český talent byl jen Španěl Ramón Julian Puigblanque. Třetí místo obsadil domácí závodník Jakob Schubert. Nikdo ve finálové cestě nedosáhl na vrchol.

 

Michal Rožek

Dvojnásobný juniorský mistr světa byl v kvalifikaci jedním z pěti lezců, kteří dosáhli nejvyššího možného chytu a v semifinále se mu to podařilo dokonce jako jedinému. Ve finále lezl jako poslední a pokud chtěl vyhrát, musel zdolat celou cestu. Dostal se dva chyty pod takzvaný top, ale při pokusu o další krok spadl.

Ondra na mistrovství Evropy rovněž závodí v boulderingu, kde v kvalifikaci ve čtvrtek v Innsbrucku jako jediný vylezl až nahoru na všech pěti stěnách a postoupil z prvního místa. Finále této disciplíny je na programu v sobotu večer.

Ondra patří mezi nejlepší lezce na světě. Loni celkově vyhrál jako první v historii Světový pohár v lezení na obtížnost i v boulderingu. Je prvním mužem světového žebříčku a na kontě má nejtěžší cesty na světě také na skalách. Loni byl druhý i na mistrovství světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní