Rubriky:

Ostatní

V Cheltenhamu se neběželo, Váňa je druhým trenérem Crystal Cupu

10. prosince 2010 15:23 - CHELTENHAM

Sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa se stal druhým nejlepším trenérem premiérového ročníku mezinárodního seriálu překážkových cross country dostihů Crystal Cup 2010. V konečném pořadí prohrál o dva body s francouzským koučem Jéromem Follainem.

 

Martin Polák , Právo

Poslední závod desetidílného Crystal Cupu se měl jet dnes v anglickém Cheltenhamu, ale kvůli nepříznivému počasí byl zrušen. O celkových vítězích premiérového Crystal Cupu, jehož nejštědřeji dotovanou součástí byla říjnová 120. Velká pardubická České pojišťovny, se rozhodlo ve francouzském Compiegne.

Váňa uspěl v hodnocení trenérů díku tomu, že dovedl Tiumena k vítězství ve Velké pardubické a Lutin des Bordes zvítězil na italské dráze v Meranu. Jedenáctiletý valach Lutin des Bordes se dělil v kategorii koní o třetí příčku s Alpha Speedem.

Francouz Follain vládl

Hlavní kategorie ovládl Francouz Follain, jenž zvítězil vedle trenéra i mezi majiteli. Na konto si tak dohromady připsal prémii 35 tisíc eur (přes 880 tisíc korun) a získal i poháry z českého broušeného skla. Další dvě prvenství putují do Irska. Nejlepším jezdcem je John Laurence Cullen a nejúspěšnějším koněm Another Jewel.

V hodnocení majitelů skončila stáj Scuderia Merano-Váňa šestá. O stejné umístění se mezi jezdci podělili Josef Váňa mladší a Josef Bartoš.

Příští rok bude Crystal Cupu obsahovat stejně jako letos deset dostihů na stejných místech. Opět jeho součástí bude 121. Velká pardubická České pojišťovny. K seriálu ale budou zařazeny i tzv. přidružené dostihy. Půjde o švédskou Velkou národní na závodišti Strömholm, Virginia Gold Cup v USA, kros v italském Roma Cappanelle a tři dostihy na švýcarských závodištích v Aarau, Mainfeldu a Frauenfeldu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní