Střelkyně Sýkorová byla na SP v Koreji blízko medaile

ČCHANGWON

Česká střelkyně Adéla Sýkorová skončila pátá v třípolohové střelbě ze sportovní malorážky na Světovém poháru v korejském Čchangwonu. Od bronzu ji dělilo 3,1 bodu, které ztratila v jediné nepovedené ráně při finálové položce.

Do té doby Sýkorová šplhala pořadím vzhůru z osmé pozice po kvalifikaci a dlouho byla nejlepší finalistkou, když trefila pět desítek, z toho dvakrát 10,8. Osmý výstřel jí ale přinesl jen 7,1 bodu a to ji stálo možnost zaútočit na zisk jednoho ze dvou účastnických míst na olympijské hry v Londýně.

Ta si zajistily vítězná Číňanka Li Pchej-ťing a stříbrná Francouzka Emilie Evesqueová, které obě střílely v SP finále vůbec poprvé. Třetí skončila dvojnásobná olympijská vítězka Tu Li z Číny.

Páté místo znamená pro čtyřiadvacetiletou Sýkorovou druhý nejlepší výsledek v SP v kariéře. Lépe skončila jen v roce 2008 v Mnichově, kde získala rovněž v třípolohové střelbě bronz.

SP ve sportovní střelbě v Čchangwonu (Korea):
Ženy:
Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Li Pchej-ťing (Čína) 687,1 (586+101,1), 2. Evesqueová (Fr.) 683,5 (587+96,5), 3. Tu Li (Čína) 682,2 (583+99,2), ...5. Sýkorová (ČR) 679,1 (580+99,1).
Vzduchová pistole: 1. Sun Čchi (Čína) 489,9 (391+98,9), 2. Kostevyčová (Ukr.) 489,8 (391+98,8), 3. Salukvadzeová (Gruz.) 486,7 (385+101,7).