Rubriky:

Ostatní

Malý Doksyman láká poznat triatlon

9. června 2011 16:18 - PRAHA

Zkuste si triatlon. Poprvé. Pro radost. Pro zábavu. Pro motivaci do dalšího pohybu. Zapomeňte na slova výkon, peklo, nejlepší. Už v sobotu vám závodnický servis bez výsledkových tlaků nabízí druhý podnik letošní Tritour na Máchově jezeře. První měl skvělou atmosféru i ohlas před dvěma týdny v Poděbradech.

 

Petr Horník, Právo

Ano, zdejší Doksyman už má svoji tradici. Jeho červnová verze se však koná poprvé. „Chceme přilákat další zájemce o triatlon, dát jim možnost vyzkoušet si ho a pak přijet ještě i podruhé v srpnu,“ říká Petr Valeš, šéf organizátorského týmu.

Objemy 700 metrů plavání, 30 km na kole a 7 km běhu znamenají časovou zátěž bez „krvení“ okolo dvou hodin. Pokud si netroufáte, pak je tu mini-varianta 300 – 10 – 3. Můžete použít i trekingové nebo horské kolo, jen si nezapomeňte helmu.

Start je ve 13 (delší), resp. 12 hodin za odbočkou Kemp Borny (pozor, ne hotel Borny!). Ještě před tím můžete vypustit i děti. Závody se jezdí se postaru tzv. bez háku, tedy každý sám za svoje, ne v cyklistické skupině, kde hrozí kolize.

„Tratě budou jednoduché, abyste si po dokončení svého prvního triatlonu mohli říct: Vždyť to není nic složitého. A příště pozvat i známé a kamarády,“ dodává Valeš, také profesionální trenér a majitel známého webu www.etriatlon.cz. Na neděli ráno potom nabízí zdarma ukázku tréninkové jednotky na kole pro širokou veřejnost. Pak si můžete smluvit individuální konzultace nebo sestavení kondičních plánů.

Kdo se přihlásí na webu s předstihem, zaplatí nižší startovné. Takže spěšte, také kapacita pole je omezená 150 místy. Ceny může získat každý, rozdělí se ne podle výsledků, ale v tombole.

Malého Doksymana následují další podniky Tritour: 3. 7. v Předboji, 17. 7. v Ostré u Nymburka a 13.8. finálový Doksyman na Máchově jezeře.

O body nejde

Umístění se boduje, ale „není naším cílem nutit k objíždění všech podniků a honěním za body,“ tvrdí Valeš. „Ano, sečteme tři nejlepší výsledky a nejlepší na závěr na Máchově jezeře oceníme. Ale spíš chceme dát šanci co nejvíc lidem poznat v klidu triatlon na vlastní kůži bez začátečnických obav.“

Nehrozí ani, že by vás prohnali hvězdy typu Ospalého, Vabrouška nebo Frintové. „Pokud se přijedou na nás podívat a prohodit pár slov s triatlonovými nováčky, budeme samozřejmě moc rádi.“ Tentokrát by se měli objevit Martin Matula, Jaroslav Brynda nebo Lenka Cibulková. Anebo legendární veterán Milan Řípa, jeden z triatlonových pionýrů, který absolvoval mnoho ironmanů po celém světě, většinou skoro na posledním místě…

Opravdu žádný strach.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní