Rychlobruslařka Novotná byla druhá v ostravském SP na inlinech

19. června 2011 12:41 - OSTRAVA

Specialistka na shorttrack Kateřina Novotná obsadila druhé místo v sobotním závodě Světového poháru v inline bruslení v Ostravě. Česká reprezentantka těsně prohrála pouze s novozélandskou favoritkou Nicole Beggovou. Suverénně vedoucí žena SP, který v Ostravě pokračoval pátým z osmi dílů, zvítězila po 33 kilometrech až v závěrečném finiši o šest desetin sekundy.

 

Petr Hloušek, Právo

"Jsem velmi spokojená, vždyť jsem porazila druhou a třetí nejlepší inline bruslařku ve světovém žebříčku," uvedla v tiskové zprávě pořadatelů Novotná a pochvalovala si zisk skalpů Francouzky Melissy Chouleyskové a Slovenky Renaty Karabové.

Stejně dlouhý závod mužů vyhrál Švýcar Severin Widmer s náskokem 51 sekund před Peterm Michaelem z Nového Zélandu a krajanem Nicolasem Itenem. Na sedmém místě projel cílem Ondřej Suchý.

SP v inline bruslení v Ostravě (33 km):
Muži: 1. Widmer (Švýc.) 51:49,248, 2. Michael (N. Zél.) -51,333, 3. Iten (Švýc.) -51,523, ...7. Suchý (ČR) -53,375.
Ženy: 1. Beggová (N. Zél.) 1:01:26,145, 2. Novotná (ČR) -0,601, 3. Chouleysková (Fr.) -13,888.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: