Rubriky:

Ostatní

Jaké je sportovat v roušce? Po pár minutách lapete po dechu

3. prosince 2020 19:06 - Praha

Sportovat s rouškou na obličeji není med. Rozhodli jsme se vyzkoušet squash. Česká vláda rozhodla, že amatéři mohou od čtvrtka trénovat, bavit se sportem, dělat něco pro své zdraví. Opravdu? Musí se dodržovat nastavená pravidla, jedním z nich je rouška, která zakrývá ústa a nos, což znesnadňuje dýchání při sportovní aktivitě.

Sport.cz

Dýchat se musí, při sportu má tělo navíc vyšší požadavky. Při rychlejším pohybu pak ještě větší. „Myslím, že se to dá vydržet maximálně deset minut, pak už to je o zdraví. Rouška je vlhká, pokud by někdo chtěl trénovat delší dobu, není zvyklý na pohyb, tak podle mě zkolabuje," řekl po testu s rouškou reportér Sport.cz Libor Kalous.

Roušky? Nepřijdeme. Takové jsou reakce některých klientů fitness center a gymů.

„Je to strašný, to se nedá udýchat, každý ví, že ke sportu patří přísun kyslíku a bez něho to je těžký. Chvílemi motání hlavy, co si budeme povídat, bez vzduchu to nejde. Myslím, že nechat ve sportu roušky, je špatný rozhodnutí. Tady jde o zdraví," říká fitness trenér Josef Sekal z Hit Fitness Flora.

Více se dozvíte ve videu...

jab, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.