Rubriky:

Ostatní

Prezident mu daroval luxusní žihadlo, teď ho dvojnásobný olympijský vítěz prodává

8. září 2011 15:20 - PRAHA

Dvojnásobný olympijský vítěz v boxu Alexej Tischenko se musel vzdát chlouby na čtyřech kolech, kterou dostal od nejvyššího. Ruský prezident Dmitrij Medveděv mu předal po triumfu v Pekingu luxusní BMW X5. Nyní se ho boxer kvůli nedostatku financí zbavuje, je na prodej.

 

www.tischenko.ru

„Samozřejmě, že jsem ho nechtěl prodat, ale takové jsou okolnosti života,“ citovala gazeta.ru zlatého olympijského vítěze z Atén a z Pekingu.

Důvody k prodeji jsou podle Tischenka dva. „Za prvé - potřebujeme peníze na stavbu domu. Za druhé - potřebujeme také prostředky pro účast ve volbách do zákonodárného sporu v kraji Omsk,“ řekl sedmadvacetiletý bývalý sportovec, který se právě v Omsku narodil.

Tichenko oznámil, že BMW X5 z roku 2008 má najeto 39 tisíc kilometrů a požaduje v přepočtu na české koruny minimálně jeden a půl miliónu. „Prezidentský dar byl užitečný. V sibiřských podmínkách se cítí sebevědomě, auto je v pořádku,“ napsal Tischenko na svém webu.

Rus opustil hranice sportu ve věku šestadvaceti let pro zdravotní komplikace. V posledních letech se bývalý mistr světa věnuje politice v Omsku. „Málokdy můžete mít takové potěšení z amatérského boxu. Myslím, že ten chlap má velkou budoucnost,“ řekl o něm před časem Vitalij Kličko, v současnosti jeden z nejlepších boxerů světa.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní