Draci porazili v prvním finále baseballové extraligy Techniku 2:1

1. října 2011 15:04 - BRNO

Obhájci titulu Draci Brno porazili v prvním finále baseballové extraligy v městském derby Techniku 2:1 v 10. směně. Druhé utkání série na tři vítězství je na programu v neděli od 13:00 opět na stadionu Draků.

Úvodnímu duelu dlouho vládli na obou stranách nadhazovači: Draci měli oporu v Patricku Ahearnovi, Technika těžila z přesné ruky jednadvacetiletého Stevena Chamberse. Teprve v závěrečné deváté směně získala Technika první bod, soupeř ale v dohrávce využil chybu a vyrovnal.

V nastavené směně sáhl kouč Draků Arnošt Nesňal k taktické výměně nadhazovačů a proti posledním dvěma pálkařům postavil levou rukou házejícího Grega McCarthyho. Draci udrželi čisté konto a v dohrávce prodloužení po odpalu Alexe Derhaka doběhl pro vítězný bod Karel Hrušovský.

"První finále přineslo krásný baseball. Měli jsme více šancí rozhodnout utkání, chyběl nám ale jeden úspěšný odpal. Technika využila jedinou příležitost. Důležité je, že jsme zvládli zápas jako tým," uvedl kouč domácího týmu Nesňal.

Technika do závěru zápasu poslala na nadhazovačský kopec Martina Stříteckého, který měl v deváté směně na dosah vítězství svého týmu. "Příliš jsem při posledních nadhozech přemýšlel, jaký míč mám hodit. Bylo chybou, že jsem něco vymýšlel a neposlechl, co mi signalizoval chytač," poznamenal Střítecký.

Finále baseballové extraligy:
Draci Brno - Technika Brno 2:1 (v 10. směně), stav série 1:0.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.