Boxerka Schmoranzová do finále ME neprošla, zůstal jí bronz

ROTTERDAM

Česká boxerka Martina Schmoranzová nepostoupila do finále mistrovství Evropy v Rotterdamu a zůstala na třetím místě. V semifinálovém duelu váhové kategorie do 64 kilogramů dnes podlehla Arménce Armine Sinabjanové 6:15.

Čtyřiadvacetiletá Schmoranzová vyhrála na šampionátu dva duely. Nejprve na pomocné body postoupila přes Irku Kelly Harringtonovou, s kterou měla po skončení vyrovnané bitvy nerozhodné skóre 9:9. Ve čtvrtfinále pak předčila někdejší vicemistryni Evropy Oliwii Luczakovou z Polska 11:7. Postupem do semifinále zopakovala svůj životní výsledek z ME ve Varšavě, kde v roce 2006 skončila třetí, tehdy ještě ve váze do 70 kg.

Sinabjanová se o titul utká s Turkyní Gülsüm Tatarovou. Se Schmoranzovou se o bronz podělí druhá poražená semifinalistka Natasha Jonasová z Anglie.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.