Rubriky:

Ostatní

Pozemkářky chtějí "odhaleným" kalendářem pomoci mužům na OH

20. ledna 2012 16:17 - PRAHA

České pozemní hokejistky se rozhodly pomoci svým mužským kolegům k cestě na olympijskou kvalifikaci do Japonska, na niž zatím svaz nemá peníze. Ode dneška se na webu příznačně nazvaném www.olympijskysen.cz prodává kalendář s jejich odhalenými fotografiemi, jehož výtěžek půjde právě na konto pozemkářů.

 

www.olympijskysen.cz

Mužská reprezentace, jež loni vyhrála mistrovství Evropy skupiny B a letos se stala vicemistrem Evropy v halovém hokeji, potřebuje na cestu do Japonska a poté případně i do Londýna 2,5 milionu korun. Svaz vede nadějná jednání s Českým olympijským výborem i ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, zatím však částku k dispozici nemá.

I proto se rozhodly svým kolegům pomoci reprezentantky. "Nápad s kalendářem nám přišel zajímavý a braly jsme to jako možnost, kterou můžeme přispět mužské reprezentační složce na jejich cestě k olympijskému snu. Věříme, že se kalendář bude líbit a bude o něj velký zájem," uvedla kapitánka českých pozemkářek Karolína Patersonová.

Klasický kalendář stojí 199 korun, limitovaná edice s podpisy hráček přijde na 999 korun.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.