Rubriky:

Ostatní

Živě

Pozemkářky chtějí "odhaleným" kalendářem pomoci mužům na OH

20. ledna 2012 16:17 - PRAHA

České pozemní hokejistky se rozhodly pomoci svým mužským kolegům k cestě na olympijskou kvalifikaci do Japonska, na niž zatím svaz nemá peníze. Ode dneška se na webu příznačně nazvaném www.olympijskysen.cz prodává kalendář s jejich odhalenými fotografiemi, jehož výtěžek půjde právě na konto pozemkářů.

 

www.olympijskysen.cz

Mužská reprezentace, jež loni vyhrála mistrovství Evropy skupiny B a letos se stala vicemistrem Evropy v halovém hokeji, potřebuje na cestu do Japonska a poté případně i do Londýna 2,5 milionu korun. Svaz vede nadějná jednání s Českým olympijským výborem i ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, zatím však částku k dispozici nemá.

I proto se rozhodly svým kolegům pomoci reprezentantky. "Nápad s kalendářem nám přišel zajímavý a braly jsme to jako možnost, kterou můžeme přispět mužské reprezentační složce na jejich cestě k olympijskému snu. Věříme, že se kalendář bude líbit a bude o něj velký zájem," uvedla kapitánka českých pozemkářek Karolína Patersonová.

Klasický kalendář stojí 199 korun, limitovaná edice s podpisy hráček přijde na 999 korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.