Rubriky:

Ostatní

Živě

Bratři Brožové skončili na sáňkařském ME v Rusku osmí

25. února 2012 13:56 - PARAMONOVA

Bratři Lukáš a Antonín Brožové obsadili osmé místo na sáňkařském mistrovství Evropy v ruském Paramonovu, které bylo zároveň závěrečným závodem Světového poháru. V tom byla česká dvojice desátá, předstihly ji ale i páry z USA a Kanady, které se do výsledků ME nezapočítávaly.

Mistry Evropy se stali Rakušané Peter Penz a Georg Fischler před německými dvojicemi Tobias Wendl, Tobias Arlt a Toni Eggert, Sascha Benecken. Celkovým vítězem Světového poháru se stal jiný rakouský pár Andreas Linger, Wolfgang Linger.

Mezi ženami vyhrála Světový pohár popáté za sebou německá sáňkařka Tatjana Hüfnerová. V Rusku jí k tomu stačilo druhé místo, evropské zlato z předloňského roku obhájila domácí reprezentantka Taťjana Ivanovová. Ta zvítězila o 235 tisícin sekundy, bronz získala další Němka Corinna Martiniová.

Osmadvacetiletá olympijská vítězka Hüfnerová pátým celkovým triumfem v SP vyrovnala rekordní bilanci krajanky Silke Kraushaarové-Pielachové. Má i šest zlatých medailí z mistrovství světa, evropský šampionát ale ještě nevyhrála.

Jako jediná česká sáňkařka zasáhla do Světového poháru Vendula Kotenová, v Königssee získala 13 bodů a celkově obsadila 43. místo. Na ME v Paramonovu nestartovala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.