Živě

Dechberoucí podívaná. Kaskadéři se proletěli nad legendárním Streifem

23. ledna 2021 06:26 - Kitzbühel/Praha

Slavný sjezd v Kitzbühelu v pátek ovládl Švýcar Beat Feuz. Ještě před tím, než se světová lyžařská špička spustila z obávané hory Hahnenkamm, se nad ní proletěla čtveřice odvážlivců z Red Bull Skydive Teamu. Na to, jak jejich dechberoucí kousky probíhaly, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

Reuters

Čtveřice odvážlivců Max Manow, Felix Seifert, Marco Fürst a Marco Waltenspiel chtěla svým představením na wingsuitech a padácích připomenout, jak strmé a nebezpečné jsou svahy legendární sjezdovky Streif.

Rychlost jejich letu v některých místech dosahovala až 250 km/h. Jen pro srovnání, sjezdaři obávanou horu sjíždějí rychlostí přibližně poloviční.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Marco Waltenspiel (@marcowaltenspiel)

„To, že jsme se kolem mohli proletět na wingsuitu ukazuje, jak moc jsou místní sjezdy strmé," řekl pod kopcem devětadvacetiletý Fürst. „Jet dolů na lyžích musí být naprosto brutální. Není to nejnáročnější závod na světě pro nic za nic," dodal Rakušan.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.