Moderní pětibojařka Rajnoch skončila na mistrovství Evropy dvanáctá

9. července 2021 19:26 - Nižnij Novgorod

Dvanácté místo obsadila moderní pětibojařka Barbora Rajnoch na mistrovství Evropy v Nižním Novgorodu. Další česká reprezentantka Anna Roubíčková kvůli bolavým zádům v závěrečném běhu kombinovaném se střelbou neudržela desátou příčku a propadla se na devatenácté místo. Titul získala Ieva Serapinaiteová.

 

Filip Komorous/ČSMP

Rajnoch začala soutěž 16. místem v plavání a pak se postupně zlepšovala. Na závěr předvedla desátý běžecky čas. "Už je to poslední závod sezony a dala jsem do něj všechno, co šlo. Ale je cítit, že jsem dost unavená a že už potřebuji nějaké volno," řekla pětadvacetiletá závodnice v tiskové zprávě po svém nejlepším výsledku mezi seniorkami.

Roubíčkovou celý den trápila bolavá záda. "Anička s tím bojuje od závodu štafet a je to pro ni zásadní limit, který se dneska odrazil ve všech disciplínách snad kromě jízdy na koni," řekl trenér obou českých pětibojařek Tomáš Janko. "Pro obě holky je to první kompletní sezona v seniorské kategorii. Objely v podstatě všechny svěťáky, co mohly, mistrovství světa, mistrovství Evropy. Po té pauze způsobené covidem, kdy se rok nezávodilo, to pro ně bylo extrémní zatížení a už je to samozřejmě vidět," dodal.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Nižním Novgorodu:
Ženy:
1. Serapinaiteová (Lit.) 1376
2. Guziová 1369
3. Simonová (obě Maď.) 1361
...
12. Rajnoch
19. Roubíčková (obě ČR)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.