Gymnastka Ponížilová obsadila na MS 44. místo, do finále se nedostala

Kitakjúšú

Sportovní gymnastka Dominika Ponížilová obsadila na mistrovství světa v Kitakjúšú 44. místo v kvalifikaci víceboje. Do finále prošlo 24 závodnic, českou reprezentantku dělily od postupu bezmála tři body. Kvalifikaci vyhrála Ruska Angelina Melnikovová, bronzová olympijská medailistka z Tokia.

Ruska Angelina Melnikovová, vítězka kvalifikace víceboje na MS.

V jednotlivých disciplínách byla Ponížilová nejlepší na přeskoku, kde obsadila 27. místo. Na kladině skončila 40., v prostných 57. a na bradlech byla šestašedesátá.

Jednadvacetiletá Melnikovová je při absenci olympijské vítězky Sunisy Leeové z USA největší favoritkou na vícebojařský titul. Stříbrná medailistka z Tokia Brazilka Rebeca Andradeová se totiž rozhodla startovat jen na třech nářadích a vynechat prostná.

Ondřej Kalný, František Černý a Radomír Sliž budou cvičit v kvalifikaci ve středu. Medaile ve vícebojích se v Japonsku budou rozdělovat ve čtvrtek a v pátek, o víkendu jsou na pořadu finále na jednotlivých nářadích.