Rubriky:

Ostatní

Jihočeši neovládli nervy a opět prohráli

6. března 2003 20:15 - PRAHA

Po nevídaně vzrušujících událostech, ostrých slovech mezi hráči a křiku trenéra Českých Budějovic Jaroslava Pouzara, ale i krásných gólech, dokráčela Sparta k druhému vítězství.

 

Novinky

Jako přes kopírák, jinak se úvod nedá nazvat. Hosté zase krutě doplatili na nedisciplinovanost: Suchánek ve 13. minutě ve vlastním oslabení tak okatě, zbytečně a dlouho osekával Šimíčka, až ho sudí vyloučil a dvojnásobné početní výhody Pražanům sedí. Stejně jako o den dříve ji využili - dokonce i stejně vypadala. Kratěna dotlačil puk za Hudáčka od levé tyčky.

Budějovice protestovaly odchodem do kabin

A pak vybouchly emoce. Turek vylétl ze střídačky za obranu Sparty a už už uháněl sám na Břízu. Nakonec však zastavil... Podle sudích byl obránce, za kterého Turek na plochu skočil, na druhé straně střídačky ještě stále ve hře, a tak bylo odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě. V nastalé vřavě žďuchl S. Procházka do čárového rozhodčího, Jasečko málem vzteky urval dveře u střídačky a kouč Pouzar odvolal svou družinu do kabin!

"Naprosto správné rozhodnutí sudích. Je to exemplární případ toho, na co byli před play-off upozorňováni," říkal Jiří Lípa, bývalý mezinárodní rozhodčí a delegát včerejšího duelu. "Jak jste to mohli odpískat?," řval ovšem o pauze v tunelu vedoucím do kabin Pouzar na hlavního Kolíska.

Bříza je ve formě

To už Jihočeši prohrávali 0:2. Z kabin se totiž vrátili po pár minutách, dostali trest za zdržování a domácí proměnili i druhou přesilovku o dva muže v úspěch. Šimíček si díky krásné přihrávce na Leškův zásah do prázdné klece připsal první bod vzrušujícího večera.

Budějovičtí v druhé části výrazně přidali v hokejovém umu a Vondrka se při prvním pobytu na ledě řítil sám na Břízu, ale ten dokázal nejen při této tutovce, že má svou tradiční fazónu pro vyřazovací boje. Oči ke stropu haly poté zklamaně obraceli Turek i Rob.

A co víc, když jejich tlak vrcholil, poslal Ujčík nezištně zpoza branky kotouč na Šimíčka, ten oklamal Hudáčka tělem a o výsledku bylo rozhodnuto. Hostujícím kotlem haněný Bělohlav mu dal jen kosmetickou úpravu. "Sparťané se u nás mají na co těšit," vzkázal Rudolf Suchánek.

SPARTA vs Č. BUDĚJOVICE 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
1. třetina
02:19 Č. Budějovice Turek (2 min - hákování)
03:54 Sparta Richter (2 min - vražení na hrazení)
Č. Budějovice Jasečko (2 min - hra vysokou holí)
11:17 Č. Budějovice Jindra (2 min - podražení)
12:14 Č. Budějovice Suchánek (2 min - podražení)
13:00 Sparta Kratěna (Broš, Tomajko) 1:0
15:49 Sparta Richter (2 min - nedovolené bránění)
18:07 Č. Budějovice 2 min - příliš mnoho hráčů na ledě
Č. Budějovice 2 min - zdržování
19:03 Sparta Leška (Šimíček, Šrek) 2:0
2. třetina
20:46 Sparta Broš (2 min - vražení na hrazení)
26:06 Sparta Šrek (2 min - nedovolené bránění)
28:56 Sparta Šimíček (Ujčík, Havelka) 3:0
30:38 Č. Budějovice Turek (2 min - hákování)
35:56 Č. Budějovice Rob (2 min - sekání)
37:17 Sparta Jiruš (2 min - krosček)
39:07 Sparta Richter (2 min - hrubost)
Č. Budějovice Babka (2 min - hrubost)
3. třetina
48:09 Sparta Paroulek (2 min - hrubost)
Č. Budějovice Rob (2 min - sekání)
49:06 Č. Budějovice Procházka (2 min - krosček)
53:53 Sparta Bělohlav (Leška) 4:0

Ostatní statistiky
7 Vyloučení 11
2 Využití 0
Rozhodčí: Havlík, Kolísek - Gebauer, Lederer. Diváci: 4234.

Stav série 2:0
1. Sparta vs Č. Budějovice 3:1

Sestavy
Sparta:
Bříza - Nedvěd, Srdínko, Richter, Šrek, F. Ptáček, Jiruš - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Ujčík, Šimíček, Havelka - Tomík, P. Martinec, Špaňhel
Č. Budějovice:
Hudáček - Jindra, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka, od 42. navíc Neckář - Míka, Turek, Bartoš - Štrba, Štraub, Rob - Šimánek, Michálek, S. Procházka, od 21. min. navíc Vondrka, od 23. min. Hřebejk, Ondřej

Další utkání
Pardubice vs Znojmo 7:1
Slavia vs Vsetín 5:1
Třinec vs Vítkovice 1:2

Viktor Nosek, Novinky

Zrušit