Rubriky:

Ostatní

Stolní tenisté na MS podlehli po velké bitvě Španělům

27. března 2012 22:13 - Dortmund

Čeští stolní tenisté dnes prohráli na mistrovství světa družstev v Dortmundu se Španělskem 2:3 a jejich šance na účast v osmifinále se zmenšila. Stolní tenistky podlehly ve svém třetím duelu v turnaji 1:3 Koreji, ve skupině jim patří čtvrté místo a ve středu budou bojovat o osmifinále s Rakouskem a Ruskem. V obou případech postoupí do bojů o medaile tři nejlepší celky ze skupiny.

Jediný bod žen s vedoucím týmem skupiny D Koreou uhrála česká jednička Iveta Vacenovská, jež v prvním duelu porazila 3:2 vynikající obranářku Pak Mi-jong. Další tři zápasy však postupně Kateřina Pěnkavová, Renata Štrbíková a znovu Vacenovská prohrály a připsaly si druhou porážku z tří utkání na MS.

Trenér Miroslav Cecava své svěřenkyně přes prohru chválil. "Korejky patří k nejlepším týmům světa, přesto holky neprodaly kůži lacino. Zítra se uvidí proti Rakousku a Rusku. Věřím, že holky navážou na dnešní výbornou hru a podají stejně dobré výkony i v rozhodujících zápasech," řekl na svazovém webu.

Stolní tenisté začali zápas se Španěly výborně a po třísetových výhrách Petra Korblela a Dmitrije Prokopcova vedli rychle 2:0. Další tři zápasy ale Češi v pětisetových bitvách prohráli - Antonín Gavlas s Che Č'-wenem, Korbel s Alfredem Carnerosem a v rozhodujícím duelu i Prokopcov s Carlosem Machadem.

V posledním utkání ve skupině nastoupí muži ve středu od 16:00 proti Singapuru a pouze výhra dá týmu kouče Tomáše Demka naději na postup do osmifinále. Může se teoreticky stát, že by pět celků - Češko, Singapur, Srbsko, Španělsko i Portugalsko - mělo na kontě dvě výhry a tři porážky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní