Rubriky:

Ostatní

Česko - Rakousko 1:2

Pozemní hokejisté přišli o olympiádu

30. dubna 2012 08:36 - Kakamigahara

Čeští pozemní hokejisté si na olympijských hrách v Londýně nezahrají. Naději na premiérovou účast v historii jim sebrala prohra 1:2 s Rakouskem na kvalifikačním turnaji v japonské Kakamigahaře.

 

S.R.P.ik, CO

Oba soupeři prohráli své předchozí dva zápasy a pouze dnešní výhra jim mohla udržet teoretickou šanci na postup. Rakušany poslal do vedení trefou z trestného rohu Michael Körper, o vyrovnání se postaral Ondřej Vudmaska. Ještě do přestávky ale přidal Körper z penalty druhou branku.

Ve druhém poločase výběr trenéra Michala Tomse skórovat nedokázal a navázal na předchozí porážky s Japonskem (0:6) a Jihoafrickou republikou (2:6). V nekompletní tabulce je předposlední, na první dvě příčky, které zaručují účast ve finále o jedno místo v Londýně, ztrácí šest bodů. Ve středu české pozemkáře čeká dosud neporažená Čína a v pátek uzavřou kvalifikaci s Brazílií.

Češi hráli v Japonsku o první účast na olympiádě v historii. Na hrách v Moskvě v roce 1980, které však některé státy bojkotovaly, startovaly pouze československé pozemkářky a získaly stříbrné medaile.

Olympijský kvalifikační turnaj v pozemním hokeji mužů v Kakamigahaře (Japonsko):
Rakousko - ČR 2:1 (2:1)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní