Rubriky:

Ostatní

Badmintonistka Gavnholtová má OH jisté, Koukal musí čekat

3. května 2012 13:46 - Praha

Zatím jen Kristína Gavnholtová si z českých badmintonistů zajistila účast na olympijských hrách v Londýně. Šanci má ještě Petr Koukal, který je v redukovaném světovém žebříčku druhým náhradníkem a bude čekat do 31. května, dokdy musejí národní federace potvrdit nominace svých reprezentantů.

 

Sport Invest Group, www.petrkoukal.com.

"Kristína (Gavnholtová) se dostala naprosto v pohodě," řekl ČTK předseda Českého badmintonového svazu Zdeněk Musil, který krátce po poledni dostal z federace listinu postupujících na olympiádu. "Petr (Koukal) je druhý náhradník, ale věříme, že to nakonec klapne a pojede. Jinak by to byla velká smůla," řekl Musil.

Gavnholtová startovala už na hrách v Pekingu, kde ještě pod dívčím jménem Ludíková vypadla v druhém kole. Do Londýna se 47. hráčka světa kvalifikovala bezpečně, definitivu získala jistotu postupem do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Česká jednička Koukal, který se na přelomu let 2010 a 2011 vypořádal s rakovinou varlat, skončil v žebříčku BWF sedmdesátý. To v redukovaném pořadí i kvůli udělení dvou karet tripartity nakonec znamenalo místo druhého náhradníka.

"Je to rozpačité a jsem v pozici, v které jsem nechtěl skončit," řekl ČTK Koukal, účastník her v Pekingu. "Cítím šanci, ale je to mrzuté a musím shánět informace, jestli někdo nepojede, abych mohl v klidu spát. Je to hodně o nervech," řekl.

Koukalovou šancí je, že někteří přímo postupující hráči nebudou nominováni, protože nesplnili národní kritéria. Češi už vědí, že do této kategorie spadá třeba Nizozemec Eric Pang, 40. hráč světa, a proto je Koukal virtuálně prvním náhradníkem.

"O nikom dalším nevím, ale šancí je Izraelec," řekl Koukal. Misha Zilberman v sezoně tvrdil, že musí být v redukovaném žebříčku do 32. místa, což o dvě pozice nesplnil. Je ovšem otázkou, zdali izraelská federace jeho start v Londýně potvrdí. Pokud by Zilbermana nenominovala, mohl by se z olympijské letenky radovat Koukal.

Čeští badmintonisté už podobnou situaci v minulosti zažili. Markétě Koudelkové v roce 2000 chyběla tři místa k cestě do Sydney, Jan Fröhlich byl před Aténami o čtyři roky později sedmým nepostupujícím a startu v Řecku se také nedočkal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní