Rubriky:

Ostatní

Skikrosař Kraus: Snad udělování karet za fauly nepřinese zmatek

15. října 2012 11:29

Tragická smrt kanadského skikrosaře Nicka Zoricice při březnovém finále SP ve Švýcarsku šokovala. Větší bezpečnost v adrenalinové disciplíně by již v letošní zimě mělo zajistit trestání faulů na trati. Co říká na plánovanou změnu pravidel nejlepší český jezdec Tomáš Kraus?

 

Petr Hloušek, Právo

Jak nadcházející sezónu ovlivnila tragédie v Grindelwaldu?
Plánují se žluté a červené karty za menší a větší fauly na trati. Jestli ale změna prošla a bude už letos, se ukáže až před sezónou. Co se určitě změnilo, je přístup organizátorů závodů. Budou si dávat hodně velký pozor, aby se nic takového neopakovalo.

Vítáte "fotbalové" řešení?
Osobně mi není úplně jasné, kdo by to měl posuzovat. Jestli tam bude rozhodčí jako v kolektivním sportu, který direktivně rozhodne, a závod pojede dál, tak to bude dobré. Trochu se ale bojím, aby to do našeho sportu nevneslo příliš "pravidlářství". Doteď byly závody jasné.

Připravujete se na sezónu, během níž oslavíte 39. narozeniny. Cítíte postupující věk?
Nechci to zakřiknout, ale cítím se po přípravě lépe než v předchozích letech. Ono všechno může být jinak, člověk může být celé léto nemocný a v sezóně pak vylítne a naopak. Ale já se cítím dobře. A po horší loňské sezóně mám navíc o motivaci opravdu postaráno.

Vztahuje se vaše motivace až k olympiádě v Soči?
Člověk musí mít horizonty a cíle, takže tohle je jasné. Neupínám se na ten jeden závod, ale jezdit do olympiády má logiku.

Jak lze s blížící se čtyřicítkou zvládnout těžkou přípravu?
Letos jsem její průběh poupravil, výrazně během léta přibylo kola a ubylo posilovny. Mimo to jsem vždycky říkal, že umím dobře odpočívat. Skikros je asi obecně disciplína, kde se dá vydržet dlouho. Je fakt, že před dvěma až třemi lety jsem byl suverénně nejstarší. Naštěstí se ale vrátil jeden Japonec, který je o rok starší. (směje se)

pn, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní