Japonský závod seriálu Grand Prix ovládli domácí krasobruslaři

Mijagi

Domácí krasobruslaři ovládli závod seriálu Grand Prix v Japonsku, v obou individuálních kategoriích obsadili první i druhé místo. Zatímco však Juzuru Hanju vyhrál před Daisukem Takahašim téměř o deset bodů, vítěznou Mao Asadaovou dělilo od Akiko Suzukiové pouhých pět setin bodu.

Japonský krasobruslař Juzuru Hanju.

Všichni čtyři japonští reprezentanti si zajistili účast v prosincovém finále Grand Prix v Soči. To se odehraje bez českých krasobruslařů, neboť Michal Březina i Tomáš Verner zůstali daleko za postupovou šesticí. Březinovi stačily body získané v předchozích závodech na třinácté a Vernerovi na 21. místo.

Sedmnáctiletý Hanju v pátek vylepšil vlastní světový rekord v krátkém programu, za který mu rozhodčí dali 95,32 bodu. Vyhrál i volné jízdy, v nichž předvedl čtverný toeloop a šest trojitých skoků. Ve finále GP mužů bude jedním ze čtyř Japonců, startovní pole doplňují Patrick Chan z Kanady a Španěl Javier Fernández.

V tancích na ledě v Mijagi zvítězili Američané Meryl Davisová a Charlie White.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Mijagi (Japonsko):
Muži:
1. Hanju 261,03
2. Takahaši (oba Jap.) 251,51
3. Miner (USA) 235,37