Ostatní

Baumrtová má další český rekord, na MS za něj brala páté místo

16. prosince 2012 18:31 - Istanbul

Simona Baumrtová zaplavala ve svém třetím finále na mistrovství světa v krátkém bazénu další český rekord a v závodě na 50 metrů znak s ním vybojovala páté místo. Vlastní národní maximum, které vytvořila na nedávném mistrovství Evropy v Chartres a v semifinále v Istanbulu ho vyrovnala, zlepšila o sedm setin na 26,61 sekundy. Závod vyhrála v rekordu šampionátu 25,95 Číňanka Čao Ťing.

Murad Sezer, Reuters

Druhá skončila se ztrátou osmnácti setin sekundy Američanka Olivia Smoligaová, vítězka ze stovky, bronz vybojovala Polka Aleksandra Urbanczyková, za kterou Baumrtová zaostala o jedenáct setin.

Jednadvacetiletá Baumrtová v Istanbulu završila životní sezónu, v níž byla nejlepší českou plaveckou olympioničkou a na ME v krátkém i dlouhém bazénu a na MS v krátkém bazénu vybojovala celkem pět bronzových medailí v individuálních závodech a jedno stříbro ve štafetě. V Istanbulu byla ještě třetí na stovce a osmá na nejdelší dvoustovce.

Pro úspěšné české plavání to bylo poslední vystoupení v tureckém bazénu. Martina Moravčíková si sice vylepšila v rozplavbě na 200 metrů prsa osobní rekord na 2:24,48, ale do finále ze 16. místa nepostoupila. Osobní rekord zaplavala ráno i Barbora Závadová na kraulařské dvoustovce, ale čas 1:59,67 stačil specialistce na polohovku jen na 32. místo.