Baumrtová má další český rekord, na MS za něj brala páté místo

Istanbul

Simona Baumrtová zaplavala ve svém třetím finále na mistrovství světa v krátkém bazénu další český rekord a v závodě na 50 metrů znak s ním vybojovala páté místo. Vlastní národní maximum, které vytvořila na nedávném mistrovství Evropy v Chartres a v semifinále v Istanbulu ho vyrovnala, zlepšila o sedm setin na 26,61 sekundy. Závod vyhrála v rekordu šampionátu 25,95 Číňanka Čao Ťing.

Simona Baumrtová o sobě nadále dává hlasitě vědět.

Druhá skončila se ztrátou osmnácti setin sekundy Američanka Olivia Smoligaová, vítězka ze stovky, bronz vybojovala Polka Aleksandra Urbanczyková, za kterou Baumrtová zaostala o jedenáct setin.

Jednadvacetiletá Baumrtová v Istanbulu završila životní sezónu, v níž byla nejlepší českou plaveckou olympioničkou a na ME v krátkém i dlouhém bazénu a na MS v krátkém bazénu vybojovala celkem pět bronzových medailí v individuálních závodech a jedno stříbro ve štafetě. V Istanbulu byla ještě třetí na stovce a osmá na nejdelší dvoustovce.

Pro úspěšné české plavání to bylo poslední vystoupení v tureckém bazénu. Martina Moravčíková si sice vylepšila v rozplavbě na 200 metrů prsa osobní rekord na 2:24,48, ale do finále ze 16. místa nepostoupila. Osobní rekord zaplavala ráno i Barbora Závadová na kraulařské dvoustovce, ale čas 1:59,67 stačil specialistce na polohovku jen na 32. místo.