Rubriky:

Ostatní

Zkrvavený boxer Konečný vybojoval titul mistra Evropy! Duel byl předčasně ukončen

23. března 2013 21:47 - Magdeburk

Český profesionální boxer Lukáš Konečný prožil vítězný návrat do ringu. V německém Magdeburku porazil Francouze Karima Achoura na body a vybojoval titul mistra Evropy organizace WBO ve střední váze. Sobotní duel byl předčasně ukončen v polovině závěrečného dvanáctého kola kvůli zranění českého boxera, na výsledek to ale nemělo vliv. Rozhodčí jej podle pravidel WBO dobodovali. Konečný zvítězil u všech tří sudích.

 

Gero Breloer, ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý ústecký boxer se v ringu představil po pěti měsících. Poprvé od října, kdy v Kyjevě prohrál s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem v souboji o pás mistra světa WBO v lehké střední váze. Tentokrát boxoval ve vyšší váhové kategorii, do níž se rozhodl definitivně přestoupit.

Konečný měl od začátku převahu a potvrzoval roli favorita. Již ve třetím kole se ale se soupeřem srazil hlavou a měl roztržené obočí nad levým okem. I nadále byl lepší, ale prakticky neustále měl na tváři krev. Achour se totiž snažil jeho handicapu využít.

Už ve 4. kole rozhodčí duel poprvé přerušil, aby zkontroloval zranění Konečného, to se opakovalo i v 9. kole. Lékař jeho stav průběžně sledoval i o přestávkách. Konečný sice stále přesněji zasahoval francouzského soka, který ale potvrdil svou odolnost. V polovině 12. kola rozhodčí zápas definitivně ukončil podle všeho pro další Konečného zranění v obličeji.

Achour sice zvedl ruce na znamení výhry, ale rozhodčí zápas dobodovali a nakonec se radoval Konečný. Českému boxerovi přisoudili vítězství v poměru 118:110, 116:112 a 118:110.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní