Rubriky:

Ostatní

Česko - USA 9:8

Čeští curleři drží na MS šanci na play off i olympijské hry

4. dubna 2013 08:33 - Victoria
(Aktualizováno: 4. dubna 2013 09:26)

Čeští curleři si na mistrovství světa v Kanadě připsali další dvě vítězství nad týmy USA a Finska a dělí se o průběžnou čtvrtou pozici, která znamená účast v play off. Pokud by ji po závěrečných dvou kolech proti Japonsku a Švýcarsku udrželi, mohli by se přímo kvalifikovat na olympijské hry v Soči.

 

Andy Clark, Reuters

Čeští curleři si na mistrovství světa v Kanadě připsali další tři vítězství nad týmy USA, Finska a Japonska a mají blízko k postupu mezi nejlepší čtyři týmy. V nočním posledním zápase základní části turnaje je čeká Švýcarsko, které loni na mistrovství světa i Evropy dvakrát porazili. Stále tak mají šanci kvalifikovat se na olympijské hry v Soči.

Český tým se skipem Jiřím Snítilem loni na evropském šampionátu ve Švédsku vybojoval premiérové bronzové medaile a na další historický úspěch útočí v kanadské Victorii. Ve středu zdolal Američany 9:8 a Finy 9:6. Ve čtvrtek si díky skvělému finiši poradil s Japonci a výhrou 10:5 jim oplatil porážku z roku 2009.

"Cítíme se určitě líp než loni," řekl Snítil, jenž před rokem v Basileji ve světové konkurenci obsadil s reprezentačními kolegy poslední místo s bilancí dvou vítězství a devíti porážek.

Nyní mají curleři po deseti kolech na kontě šest výher a čtyři porážky. Mimo jiné zaskočili kanadské obhájce titulu i bronzové Nory. Postup mezi čtyři nejlepší týmy by pro ně byl historickým úspěchem, dosud nejlepším výsledkem bylo osmé místo v roce 2011. Pokud v noci porazí Švýcarsko, čekal by je pravděpodobně dodatečný zápas s Norskem o poslední volné místo v elitní čtyřce.

Ani čtvrtá příčka však ještě českému týmu nemusí zajistit účast na olympijských hrách. Tam z Victorie postoupí sedm týmů, přičemž rozhodující je součet bodů za umístění na dvou posledních šampionátech. Na tom minulém si Češi za poslední místo připsali jen bod, a tak by teď ani devět bodů za čtvrté místo nemuselo stačit. Jistý postup už mají Kanada, Velká Británie díky Skotsku a Rusko jako hostitelská země.

"Zůstáváme v klidu V podobné situaci jsme byli už na Evropě, tak jsme na to trochu zvyklí. Doufejme, že se nebudeme ohlížet okolo a soustředíme se jen na svou vlastní hru," řekl Snítil po středečním programu.

Pokud by se Češi mezi elitní sedmičku nevešli, budou mít ještě jednu šanci v prosincové dodatečné kvalifikaci, kde se bude bojovat o dvě poslední místa. V ní budou hrát i české reprezentantky. Curling je olympijským sportem od roku 1998, český tým však na hrách ještě nikdy nestartoval.

Mistrovství světa v curlingu mužů ve Victorii (Kanada):
Středeční program:
ČR - Finsko 9:6
ČR - USA 9:8
Rusko - Japonsko 6:5
Dánsko - Čína 7:6 po dodatečném endu
Skotsko - Norsko 8:4
USA - Finsko 7:6
Švýcarsko - Dánsko 7:4
Japonsko - Kanada 10:8 po dodatečném endu
Kanada - Rusko 8:5
Čína - Švýcarsko 5:4 po dodatečném endu
Norsko - Švédsko 6:5 po dodatečném endu
Skotsko - Švédsko 8:7,
Dnešní program:
ČR - Japonsko 10:5
Skotsko - Čína 7:4
Rusko - USA 7:5
Švédsko - Dánsko 7:6.
Pořadí po neúplném 10. kole:
1. Skotsko 8 výher/2 porážky
2. Kanada 7/2
3. Dánsko, ČR a Švédsko 6/4
6. Norsko 5/4
7. Čína 5/5
8. Švýcarsko 4/5
9. USA 4/6
10. Japonsko a Rusko 3/7
12. Finsko 1/8.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní