Čeští badmintonisté došli na domácím šampionátu do čtvrtfinále

Pouze do čtvrtfinále mezinárodního mistrovství republiky v badmintonu v Brně se dostali české jedničky Petr Koukal a Kristína Gavnholtová. Tituly ve dvouhře získali Anup Shridhar z Indie a Kirsty Gilmourová ze Skotska.

Badmintonista Petr Koukal

Nejvýše nasazeného Koukala vyřadil Wang Tzu Wej z Tchaj-wanu 2:0 na sety a stejným výsledkem podlehla ve čtvrtfinále Gavnholtová, kterou vyřadila Čcheng Čch' Ya rovněž z Tchaj-wanu.

Jediným výraznějším úspěchem českých badmintonistů bylo druhé místo dvojice Jakub Bitman, Alžběta Basová. Ve finále smíšené čtyřhry podlehli dvojici z Tchaj-wanu.

Přes první kolo dvouhry neprošel druhý nejvýše nasazený Jan Fröhlich ani další čeští hráči Pavel Florian a Bitman. Koukal na úvod zdolal Řeka Jorgose Charalambidise a ve druhém vítěze nedávného turnaje v Polsku Lin Yu Hsiena z Tchaj-wanu.

Mezinárodní mistrovství ČR v badmintonu v Brně:
Muži:
Dvouhra - finále:
Sridhar (Ind.) - Ade Chandra (It.) 2:0 (11, 16)
čtvrtfinále:
Wang Tzu Wej (Tchaj-wan) - Koukal (ČR) 2:0 (18, 12)
Čtyřhra - finále:
Cwalina, Wacha (Pol.) - Chen Chung Jen, Wang Chi-Lin (Tchaj-wan) 2:1 (-20, 20, 12)
Ženy:
Gilmourová (Skot.) - Čcheng Čch' Ya (Tchaj-wan) 2:0 (18, 10)
Čcheng Čch' Ya - Gavnholtová (ČR) 2:0 (15, 13)
Bankierová, Nedelčevová (Skot./Bul.) - Cooperová, Gilmourová (Skot.) 2:0 (6, 14)