Ondra je potřetí za sebou vítězem ankety Horolezec roku

Potřetí za sebou vyhrál sportovní lezec Adam Ondra anketu Horolezec roku, kterou pořádají Český horolezecký svaz a společnost Alpy. Ocenění obdržel za přelezení nového projektu Change v jeskyni Hanshelleren v Norsku loni v říjnu, což tehdy byla podle dostupných informací nejtěžší cesta na světě s obtížností 9b+.

Cenu dvacetiletý Ondra převzal v neděli na Smíchovském festivalu skialpinismu. Do soutěže jsou nominovány výkony od 1. srpna do 31. července následujícího roku. Loni Ondra dostal totéž ocenění za další náročné cesty a za bronzovou medaili z mistrovství světa v lezení na obtížnost.

Nominované výstupy hodnotí vedle vyhlašovatelů také odborná média - weby lezec.cz a horyinfo.cz, časopisy Lidé a Hory a Everest. Druhé místo obsadil Marek Holeček za prvovýstup na Talung se Zdeňkem Hrubým, který v srpnu zahynul na Gašerbrumu I. Třetí příčka patří Lucii Hrozové, která jako první žena přelezla cestu Ironman a obtížnost M14 vůbec.