Rubriky:

Ostatní

Sáblíková při triumfu trochu cítila zranění, nebylo to vážné

6. prosince 2013 19:31 - Berlín

Už z vítězného gesta těsně po dojezdu dnešního závodu na 3000 metrů v Berlíně bylo patrné, jakou má rychlobruslařka Martina Sáblíková radost z dalšího triumfu ve Světovém poháru. Jak pak ale uvedla, vidí prostor pro zlepšení. Při závodu také ještě trochu cítila zranění třísla z listopadových závodů v Salt Lake City, nebylo to ale nic vážného, řekla.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

"Já jsem samozřejmě hrozně spokojená," řekla Sáblíková. Do závodu prý šla s tím, že by chtěla dosáhnout na stupně vítězů. "Bylo to těžké, protože časy, které se tady zajížděly, byly skvělé. Ještě by to možná chtělo technicky trochu vylepšit," dodala.

Sáblíková jela v poslední jízdě ve dvojici s Němkou Claudií Pechsteinovou, která nakonec skončila celkově druhá. "Ona je opravdu hodně těžká soupeřka, naštěstí to vyšlo dobře pro mě," řekla Sáblíková po druhé vítězné trojce v sezóně. Předchozí triumf slavila v Salt Lake City o jedinou setinu právě před Pechsteinovou, v prvním závodě sezóny v Calgary s Němkou prohrála.

Česká rychlobruslařka přiznala, že se na startu berlínského závodu trochu bála, zda se ozve listopadové zranění třísla. "Trochu jsem to cítila, ale nic vážného," řekla.

V souvislosti se zraněním nyní Sáblíková společně s trenérem Petrem Novákem zvažují, zda rychlobruslařka nastoupí do nedělního závodu na 1500 metrů. Účast na sobotním kilometru ale Sáblíková vyloučila. "Tisícovku určitě nepojedu, to by byl pro mě moc velký hazard," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní