Rubriky:

Ostatní

Krasobruslařka Březinová je podruhé českou mistryní, pojede na ME

22. prosince 2013 18:08 - Bratislava

Krasobruslařka Eliška Březinová se podruhé v kariéře stala mistryní České republiky a zajistila si účast na lednovém evropském šampionátu v Budapešti. Sedmnáctiletá sestra Michala Březiny porazila na společném česko-slovensko-polsko-maďarském mistrovství v Bratislavě o dva body Elizavetu Ukolovou.

 

Jan Koller, ČTK

Patnáctiletá svěřenkyně trenérky Vlasty Kopřivové vyhrála sobotní krátký program, v dnešní volné jízdě ale získala o pět bodů méně než Březinová a klesla na druhé místo. Na jejím startu na olympijských hrách v Soči, který si vybojovala v dodatečné kvalifikaci, to ale nic nemění.

Březinová si v Bratislavě vytvořila součtem 145,24 bodu nový osobní rekord. "Nečekala jsem, že to bude až tak dobré. V trénincích jsem to ale jezdila podobně, i když chyb tam bylo trochu méně. Jsem spokojená," radovala se Březinová, která získala český titul i před dvěma lety.

"Letošního vítězství si ale vážím více. Minulý titul byl jen o štěstí, teď mám o více než 50 bodů více," podotkla. Radost jí udělalo i vítězství nad o dva roky mladší rivalkou. "Podařilo se mi to poprvé, konečně," pousmála se Březinová.

Mistrovství čtyř zemí v krasobruslení v Bratislavě 
Ženy: 
1. Březinová (ČR) 145,24
2. Ukolová (ČR) 142,92
3. Krygerová (Pol.) 131,91
Taneční páry: 
1. Testová, Csolley (SR) 140,84
2. Turocziová, Major (Maď.) 122,72
3. Plutowská, Gerber (Pol.) 122,20
4. Myslivečková, Brown (ČR) 118,40
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní