Rubriky:

Ostatní

Tyson chce dokázat světu, že ještě není odepsaný

13. dubna 2005 16:28 - PRAHA

Mike Tyson se pečlivě připravuje na svůj návrat do boxerského ringu, ke kterému dojde 11. června ve Washingtonu. Bývalého mistra světa těžké váhy vyzve k souboji irský obr Kevin McBride a Tyson chce vítězstvím dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Oba rohovníci se v úterý večer představili novinářům na tiskové konferenci.

"Jsem rád, že budu znovu boxovat, a že budu moci světu ukázat, že Mike Tyson ještě není odepsaný," řekl osmatřicetiletý Tyson, jehož  trápí dluhy kolem 30 miliónů dolarů. I proto se stále znovu vrací do ringu, naposledy boxoval před deseti měsíci s Danny Williamsem, který jej knokautoval.

Na tiskovou konferenci dorazil Tyson s třemi svými dětmi. Snad aby dokázal, že už není ten "nejšílenější muž planety", jak se o něm v dobách jeho slávy také psalo. "Už dlouho nejsem ten starý Tyson, o kterém se říkalo jen to špatné," přesvědčoval novináře.

Ve Washingtonu nepanuje nadšení

Washington nehodlá Tysona, který kdysi při zápase kousl do ucha Evandera Holyfielda a strávil nějaký čas za mřížemi za znásilnění, vítat s otevřenou náručí. Šéf boxerské komise ve Washingtonu Michael Brown už se nechal slyšet, že nehodlá během Tysonova pobytu v hlavním městě USA akceptovat žádné excesy.

Z Tysonovy pověsti si ale nic nedělá jeho budoucí soupeř v ringu McBride, který nehodlá ze zápasu odcházet jako poražený. "Šokuji celý svět, až Tysona pošlu k zemi. A pak chci bojovat o titul mistra světa," chvástal se 31letý McBride, jenž nosí díky své téměř dvoumetrové výšce přezdívku "Kolos".

Bude to jak srážka dvou vlaků

I proto připodobňuje Tyson jejich vzájemný souboj ke "srážce dvou vlaků", a jako budoucí vítěz se pochopitelně cítí on. A těší se na odvetu s Williamsem. "Pevně doufám, že se Williams po našem posledním zápase necítí jako vítěz," připomněl Tyson fakt, že mu v rovnocenném boji bránilo zraněné koleno.

grg, Sport.cz

Zrušit