Rubriky:

Ostatní

Nejdelší distanc v historii: Rodriguez vzdal odvolání a bude pykat za doping v baseballové MLB

8. února 2014 10:50 - New York

Hvězdný baseballista Alex Rodriguez přijal svůj disciplinární trest a definitivně tak vynechá celou letošní sezónu MLB. Pálkař New Yorku Yankees chtěl původně proti nejdelšímu distanci za doping v historii soutěže bojovat u federálního soudu, v pátek nicméně svou žalobu stáhl.

 

Kathy Willens, ČTK/AP

Rodriguez tak ukončil soudní spor necelý měsíc poté, co arbitráž potvrdila jeho sezónní distanc. Arbitr Fredric Horowitz sice snížil jeho suspendaci z 211 na 162 zápasů, což ale stejně pro Rodrigueze znamená rok bez baseballu a ztrátu většiny z 25 miliónů dolarů, které mu podle smlouvy náleží od Yankees.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Trojnásobný nejlepší hráč ligy se tak stal posledním čtrnáctým baseballistou, který akceptoval svůj trest v souvislosti s vyšetřováním floridské laboratoře Biogenesis of America, jež údajně dodávala sportovcům zakázané látky. Rodriguez již dříve označil svůj distanc za hon na čarodějnice a obvinil vedení MLB, že mu chce zničit kariéru.

Jeho páteční krok přivítala i hráčská unie, jejíž některé členy naštval tím, že ve snaze zvrátit trest zažaloval i ji. „Alex Rodriguez udělal správnou věc. Jeho rozhodnutí přenést se přes to je v zájmu všech,“ uvedli nyní představitelé unie.

Čtrnáctinásobný účastník Utkání hvězd Rodriguez se tak bude moci vrátit do MLB ve svých devětatřiceti letech. S Yankees má smlouvu až do roku 2017, měl by si vydělat 61 miliónů dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní