Rubriky:

Ostatní

Krpálek vládl judistům v Praze i v nejvyšší váhové kategorii

2. března 2014 18:08 - Praha

Český judista Lukáš Krpálek vyhrál při své premiéře v nejvyšší váhové kategorii nad 100 kilogramů turnaj Evropského poháru v Praze. Ve finále porazil bronzového medailistu z mistrovství světa 2009 Litevce Mariuse Paškevičiuse na ipon. Před časovým limitem vyhrál všech pět soubojů.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Je to nádherný pocit vyhrát všechno na ipony, někoho uškrtit, udržet či hodit. Jsem rád, že to vyšlo, i když jsem startoval o váhu výš. O to je to cennější. Bylo to ohromně náročné, protože soupeři měli větší sílu než já," řekl Krpálek.

Krpálek, který je úřadujícím mistrem Evropy v kategorii do 100 kilogramů, v Praze startoval v nejvyšší váze kvůli tomu, aby si před obhajobou evropského titulu ušetřil náročné shazování. Dosud si vyšší kategorii zkusil jen na univerziádě v Kazani, kde však šlo o soutěž open, otevřenou všem váhám. I tehdy vyhrál.

Tentokrát v pražské hale Podvinný mlýn dominoval, když při cestě za vítězstvím zdolal i tři zástupce nejlepší třicítky světového žebříčku nad 100 kilogramů. Nejvýše z nich byl Maďar Barna Bor. "Je to medailista z ME i MS, zkušený judista. Té výhry si cením, protože jsem počítal, že přes něj neprojdu," prohlásil Krpálek, který si právě v souboji s Borem lehce poranil koleno.

"Bolelo mě i rameno. Zvažoval jsem, že bych se na to vykašlal, zvláště kdyby na mě nastoupil o 85 kilo těžší Rumun Natea. Ale Paškevičiuse znám z kempů, kde se občas pereme, tak jsem věděl, že mám šanci. Šel jsem do toho a počkal jsem si na jeho chybu," dodal.

Ostatním českým reprezentantům se v Praze tolik nedařilo. Nejlepším z nich byl Jakub Ječmínek, který ve váze do 73 kilogramů obsadil pátou příčku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní