Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Novotná uvažuje, že by přešla na dlouhou dráhu

20. března 2014 16:30 - Praha

Česká rychlobruslařka Kateřina Novotná vážně uvažuje o tom, že by se v příští sezóně věnovala závodům na dlouhé dráze. Po nevydařené sezóně, kterou zakončil nezdar na víkendovém mistrovství světa na krátké dráze v Kanadě, se chce nyní soustředit na dokončení vysoké školy a poté se rozhodne, co bude dělat dál. U rychlobruslení ale chce zůstat.

 

Petr Hloušek, Právo

"Teď je ještě všechno hodně čerstvé a jsou v tom emoce. Po mistrovství světa jsem byla hodně naštvaná a řekla jsem si, že asi zkusím spravedlivější sport, což dlouhá dráha je. Jde tam o čas, není tam tolik věcí kolem," řekla Novotná ČTK.

Definitivní rozhodnutí ale zatím neudělala a v nejbližších dnech ani neudělá. "Teď potřebuju pauzu a vyčistit si hlavu. A hlavně se budu věnovat škole, v září mě čekají státnice," uvedla studentka Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze.

Rychlobruslení na dlouhé dráze se v minulosti již Novotná krátce věnovala. Po olympijských hrách ve Vancouveru trénovala s Martinou Sáblíkovou a startovala i na mistrovství Evropy ve víceboji v Collalbu.

Jednání teprve proběhnou

"Tehdy jsem se ale dlouhé dráze nevěnovala naplno. Jen jsem to zkusila, protože jsem z tréninku v Kanadě měla zajeté časy, které mě opravňovaly na závodě startovat. Kdybych se k tomuto kroku rozhodla teď, brala bych to vážně," uvedla Novotná, která na ME obsadila 19. místo.

Zda změní rychlobruslařskou specializaci, bude záležet i na podmínkách, o kterých bude jednat. Ve hře bude i společná příprava se Sáblíkovou. "Možnosti a podmínky si ale teprve budu zjišťovat, ještě je čas," řekla Novotná, která má ale jasno, že u sportu chce zůstat. "Bruslit chci dále. Mám tenhle sport ráda a baví mě. Končit určitě nechci," řekla devětadvacetiletá reprezentantka, která startovala na čtyřech olympijských hrách.

Novotná je na krátké dráze mistryní Evropy ve víceboji z roku 2010 a ve sbírce má i řadu 'malých' medailí z kontinentálního šampionátu. Jejím olympijským maximem je šesté místo na pětistovce v Turíně 2006.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní