Obhájkyně zlata Erbenová byla na MS v terénním triatlonu třetí

Žitava

Helena Erbenová obsadila na mistrovství světa v terénním triatlonu v německé Žitavě při obhajobě loňského zlata bronzovou pozici. Bývalá běžkyně na lyžích se před rokem v Haagu stala první českou mistryní světa v tomto sportu.

Helena Erbenová se svou dcerou - archivní snímek.

V Žitavě nedaleko českých hranic bojovali muži a ženy na na tratích 1,5 km plavání, 36 km na horském kole a 9 km běhu. Závod vyhrála Katrin Müllerová z Německa, jež letos ovládla i mistrovství Evropy a před týdnem závod SP v Prachaticích. Druhá skončila Flora Duffyová z Bermud.

Erbenová zopakovala své třetí místo z červnového ME na Sardinii a právě i z nedávné Xterry. Na Müllerovou ztratila bez tří sekund čtyři minuty. Druhá česká reprezentantka Lenka Cibulková doběhla osmnáctá.

Závod mužů vyhrál další vítěz z Prachatic Rubén Ruzafa ze Španělska. Nejlepší z kvarteta Čechů byl patnáctý Jan Kubíček.

MS v terénním triatlonu v Žitavě v Německu (1,5 km plavání, 36 km horské kolo, 9 km běh):