Rubriky:

Ostatní

Moderní pětibojař Kuf získal na mistrovství světa bronz

6. září 2014 18:22 - Varšava
(Aktualizováno: 6. září 2014 20:11)

Moderní pětibojař Jan Kuf vybojoval bronzovou medaili na mistrovství světa ve Varšavě. Talentovaný dvaadvacetiletý český reprezentant dnes prohrál jen s Rusem Alexandrem Lesunem, který získal druhý individuální titul v kariéře, a Egypťanem Amrem El Gezirím, za nímž zaostal o sedm vteřin.

 

mpduklapraha.cz

„Naprosto fantastické. Ještě pořád tomu úplně nevěřím, protože dneska to bylo celý den skvělé a dopadlo to ještě lépe," řekl Kuf po životním úspěchu na webu svazu. „Takhle to má na vrcholné akci roku vypadat. Přijede připravený a dá nejlepší výkony roku, takže musíme být spokojení," řekl trenér Jakub Kučera.

Do finálového závodu Kuf odstartoval skvělým šermem, měl 22 výher a usadil se na třetím místě. „Letos udělal v šermu fakt velký pokrok," řekl kouč. Kuf zaplaval devatenáctý čas, ale svůj druhý v kariéře, a zajel devátý parkur. „Byla to stoprocentně jeho nejlepší jízda, protože kůň nebyl úplně lehký," ocenil Kučera.

Do závěrečného běhu se střelbou z pistole nastupoval český pětibojař jako třetí a pozici udržel. „Úplně poprvé byl v takové situaci a ještě na tak velké akci, ale ustál střelbu na úrovni svého osobního rekordu. Běžel skvěle takticky a hlídal si bronz," řekl trenér.

Kuf už o sobě dal letos vědět třetím místem v dubnovém závodu Světového poháru v Káhiře a na šampionát odjížděl s myšlenkami na desítku. Pochvaloval si společnou přípravu s olympijským vítězem Davidem Svobodou, s kterým skončili čtvrtí ve štafetě. „Je to velmi inspirující a hodně mi to dalo," řekl závodník pražské Dukly.

MS v moderním pětiboji:
Muži - finále:
1. Lesun (Rus.) 1534 b.
2. El Gezirí (Egypt) 1520
3. Kuf (ČR) 1513
4. Kasza (Maď.) 1503
5. Belaud (Fr.) 1499
6. De Luca (It.) 1498
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní