Rubriky:

Ostatní

Ledová královna Sáblíková a další olympijští medailisté jsou ambasadory víceboje pro děti

27. září 2014 07:29 - Praha

Pětinásobná olympijská medailistka Martina Sáblíková je jedním z ambasadorů projektu Olympijského víceboje pro děti. Společně s ní se mohou na možná setkání s Davidem Svobodou, zlatým moderním pětibojařem z Londýna, Vavřincem Hradilkem, stříbrným vodním slalomářem rovněž z Londýna, lyžařem Ondřejem Bankem a mnoha dalšími úspěšnými českými olympioniky.

 

Český olympijský výbor/Ubald Rutar.

Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je zapojit co nejvíce žáků základních škol do pohybových aktivit bez ohledu na jejich talent. Děti, jejich rodiče i učitelé se navíc dozvědí, pro jaký sport mají školáci předpoklady a kde ve svém okolí se mu mohou věnovat. Víceboj podporují i nejlepší čeští sportovci.

„Navazujeme na jarní pilotní část, které se aktivně zúčastnilo přes devadesát tisíc dětí. Věříme, že tentokrát bude sportovat víc než dvojnásobek žáků základních škol. Nejde nám ale o samotná čísla. Statistiky a výsledky z pilotního ročníku jasně ukazují, že sportovní výkonnost českých školáků klesá. Naopak dramaticky stoupá počet obézních dětí. To chceme změnit. Věřím, že to společně s rodiči a učiteli z celé republiky můžeme dokázat," řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

V rámci Sazka Olympijského víceboje budou děti během hodin tělesné výchovy plnit osm disciplín, které otestují jejich základní fyzické dovednosti. V pololetí mohou dostat sportovní vysvědčení s analýzou svých silných a slabých stránek s tipy na jednoduchá cvičení pro zlepšení toho, co jim nejde. Přehled o svých žácích navíc mohou získat i učitelé.

Jen během prvních čtyř hodin projektu spuštěného v úterý na jedné ze základních škol v Lounech, kde se aktivně zapojilo několik stovek dětí, se do projektu přihlásilo 665 škol.

"S takovým počtem zapojených škol určitě rozhýbeme 200 tisíc dětí. Jsem unešený z nadšení, které panovalo v tělocvičně při startu akce. Rád vidím, že děti ve škole se spojí a fandí tomu, kdo nasadí svoje fyzické síly, aby porazil olympionika. To je pro mě jeden z cílů: spojit děti, aby táhly za jeden provaz," říkal krasobruslař Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008. "Líbí se mi všechny akce, které podporují sport a hlavně tělovýchovu dětí. Věřím, že se nám podařilo přilákat další děti k pohybu a ke sportu," přitakal zlatý olympionik David Svoboda.

Na konci druhého pololetí obdrží školáci, kteří splní všechny disciplíny, vysvědčení s určením svého pohybového typu a s doporučením škály sportů, pro které mají předpoklady. Zároveň dostanou přehled oddílů ve svém okolí, kde se mohou daným sportům věnovat. Jednotlivé školy navíc soutěží o ceny. Nejaktivnější si rozdělí sportovní vybavení v hodnotě pět set tisíc korun.  www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj. Navíc se žáci nejlepších škol mohou těšit na setkání se zmíněnými olympioniky.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní