Rubriky:

Ostatní

Do hry o olympiádu 2024 se hlásí i USA

17. prosince 2014 08:57 - New York

Spojené státy americké chtějí v roce 2024 po 28 letech znovu na svém území hostit olympijské hry. O právo uspořádat soutěže pod pěti kruhy se v interních amerických volbách ucházejí Boston, Los Angeles, San Francisco a Washington.

 

Eric Gaillard, Reuters

Zástupci uchazečských měst v úterý představili národnímu olympijskému výboru své prezentace. Kandidáta funkcionáři vyberou v lednu.

USA se ve volbách olympijského dějiště pro rok 2024 utkají mimo jiné s Itálií, která v pondělí oznámila kandidaturu Říma. Úmysl hostit olympijské hry už dříve ohlásilo Německo, které v březnu vybere mezi centry v Hamburku nebo Berlíně. V brzké době se očekává i přihláška Paříže, předběžně se vyslovila i katarská metropole Dauhá, očekávají se také nabídky Istanbulu a některého jihoafrického města.

Zájem uchazečů podpořily nedávné změny pravidel Mezinárodního olympijského výboru, díky nimž by měla být kandidatura levnější a atraktivnější. Budoucí pořadatelé budou smět organizovat soutěže v některých sportech mimo město a "ve výjimečných případech" i mimo zemi. Program her by navíc měl být flexibilnější a otevřený dalším sportům.

Nadcházející olympijské hry v roce 2016 bude hostit Rio de Janeiro, v roce 2020 se sportovci sjedou do Tokia. Pořadatele pro rok 2024 vybere Mezinárodní olympijský výbor v roce 2017.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.