Rubriky:

Ostatní

Svoboda na ME na medaili nedosáhl, v Riu však chybět nebude. Stejně tak Kuf

22. srpna 2015 19:13 - Bath

Moderní pětibojař David Svoboda obsadil na mistrovství Evropy v britském Bathu čtvrté místo a zajistil si účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde by měl obhajovat zlato z Londýna. Letenku do Brazílie si zajistil také Jan Kuf, jenž doběhl devátý. Svoboda s Kufem a Ondřejem Polívkou navíc získali bronz v hodnocení týmů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicetiletý Svoboda na kontinentálním šampionátu vylepšil osmé místo z červencového mistrovství světa, kde dokázal, že po vleklých zdravotních problémech dokáže bojovat s elitou. Dnes mu první medaile od Londýna unikla pouze těsně - ve finiši běhu kombinovaného se střelbou nestačil na bronzového Itala Riccarda de Lucu o pouhou sekundu.

Pro titul si doběhl s náskokem 11 sekund Ir Arthur Lanigan-O'Keefe, jenž vedl po parkúru. Stříbro získal Francouz Valentin Prades.

Svoboda zahájil soutěž sedmým místem v šermu, poté byl dvacátý v plavání a šestnáctý v jízdě na koni. Do závěrečné kombinované disciplíny vyrážel osmý těsně za Kufem, jenž se vyšvihl na sedmou pozici díky bezchybnému výkonu v parkúru.

Zatímco olympijský šampión Svoboda bojoval většinu závodu ve skupině o druhé až šesté místo, bronzový medailista z loňského MS Kuf klesl na devátou pozici. I ta mu však zajistila přímý postup na olympiádu. Do Ria se mělo kvalifikovat osm nejrychlejších z dnešního finále, nicméně vzhledem k tomu, že De Luca jako vítěz finále Světového poháru už jistotu měl, může se na OH v příštím roce těšit i Kuf.

Další český reprezentant Ondřej Polívka obsadil 22. místo, David Kindl skončil třiatřicátý.

Mistrovství Evropy zakončí v neděli finále žen s Natálií Dianovou.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Bathu (Británie):
Muži - finále:
1. Lanigan-O'Keeffe (Ir.) 1487
2. Prades (Fr.) 1476
3. De Luca (It.) 1475
4. Svoboda (ČR) 1474
5. Kasza (Maď.) 1470
6. Pučkarevskij (Rus.) 1469,
...9. Kuf 1458,
22. Polívka 1416,
33. Kindl (všichni ČR) 1382.
Družstva:
1. Francie 4384
2. Rusko 4354
3. Česko 4348.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní