Gymnastky USA suverénně obhájily titul mistryň světa

Glasgow

Reprezentantky USA obhájily na mistrovství světa ve sportovní gymnastice suverénně zlaté medaile ve víceboji družstev, vyhrály potřetí za sebou a získaly celkově pátý titul. Ve finále Američanky porazily druhou Čínu o více než pět bodů a pasovaly se do role horkých favoritek i pro olympijské hry v Riu de Janeiro. Bronz získala překvapivě domácí Velká Británie.

Japonská gymnastka Mai Murakamiová na MS.

Američanky vedené dvojnásobnou mistryní světa Simone Bilesovou a olympijskou vítězkou Gabrielle Douglasovou odstartovaly takřka exhibiční vystoupení hned od úvodního přeskoku a při každé další rotaci svůj náskok zvyšovaly. Naděje Ruska na pódiové umístění skončily třemi pády na kladině, zatímco závěrečný přeskok domácí Ellie Downieové posunul Británii k premiérové medaili z týmové soutěže na mistrovství světa.

Český tým ve víceboji družstev na šampionátu nestartoval.