Rubriky:

Ostatní

Krasobruslařka Březinová je na ME po krátkém programu sedmnáctá

27. ledna 2016 15:28 - Bratislava
(Aktualizováno: 27. ledna 2016 15:59)

Česká krasobruslařka Eliška Březinová je po krátkém programu na mistrovství Evropy v Bratislavě sedmnáctá. Vede favorizovaná šestnáctiletá Ruska Jevgenija Medveděvová, na dalších medailových pozicích za vítězkou prosincového finále Grand Prix jsou její o rok starší krajanky Jelena Radionovová a Anna Pogorilá.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Devatenáctiletá Březinová byla na dvou předchozích šampionátech patnáctá a v pátečních volných jízdách může zaútočit na vylepšení svého maxima. V krátkém programu zaujala trojitým lutzem, jenže v kombinaci na něj navázala nepříliš povedeným dvojitým toeloopem. Získala 48,21 bodu a za osobním rekordem zaostala o tři a půl.

"Bylo to fajn, publikum mi hodně pomohlo. Jen ty skoky mi dneska úplně nevyšly," řekla Březinová novinářům a přiznala, že byla trochu nervózní. "Už dlouho se mi nestalo, abych po každém skoku udělala nějakou chybičku. Trojitého flipa do kombinace jsem ale jela v závodě v krátkém programu poprvé v životě. Nejvíc mě mrzí kombinace po trojitém lutzu, u které ani nevím, co jsem potom u toho toeloopa dělala. To bylo pro mě něco strašného. Celkově jsem ale i tak s jízdou spokojená," zhodnotila výkon.

Brněnskou krasobruslařku po první části ME dělí sedm bodů od elitní desítky. Ve volné jízdě se každopádně bude chtít posunout výše. "Uvidíme, jak to bude vypadat. Moc taktizovat se každopádně nedá," dodala Březinová, která by jako úřadující česká šampionka měla na přelomu března a dubna startovat i na mistrovství světa v Bostonu.

V 17:30 začne v Hale Ondreje Nepely krátký program mužů s českými krasobruslaři Michalem Březinou a Jiřím Bělohradským, kterého v 17 letech čeká debut na velké akci.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě:
Ženy - krátký program:
1. Medveděvová 72,55
2. Radionovová 70,96
3. Pogorilá (všechny Rus.) 63,81
4. Rodeghierová (It.) 61,01
5. Kučvalská (Lot.) 58,99
6. Helgessonová (Švéd.) 58,13
...
17. Březinová (ČR) 48,21
17:30 muži - krátký program.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní