Rubriky:

Ostatní

Krpálek bude na ME judistů startovat, rameno už je lepší

22. dubna 2016 11:04 - Kazaň
(Aktualizováno: 22. dubna 2016 11:11)

Nejlepší český judista Lukáš Krpálek bude v sobotu startovat na mistrovství Evropy v Kazani. Původně hrozilo, že kvůli lehčímu zranění ramena turnaj vynechá, jeho zdravotní stav se však zlepšil natolik, že bude obhajovat loňské stříbro.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Bude se prát. Dnes to trochu poškádlí na tréninku a snad v sobotu podá optimální výkon," řekl českým novinářům v Kazani reprezentační trenér Petr Lacina.

Pětadvacetiletý rodák z Jihlavy ještě v pondělí svůj start v Kazani zpochybňoval, jelikož ho limitovalo rameno, které si poranil na soustředění v maďarské Tatě. Nechtěl riskovat, že by si zranění zhoršil a ohrozil tak účast na olympijských hrách.

Po návštěvách u fyzioterapeuta Pavla Koláře však do Ruska odletěl s tím, že se bude prát. Bolest mu totiž způsobovala zřejmě spíše plazma, kterou mu do ramena vpíchli kvůli rychlejší léčbě, než samotné poranění rotátorové manžety.

Krpálek bude na evropském šampionátu útočit na čtvrtý postup do finále v řadě. V letech 2013 a 2014 získal zlato a loni na Evropských hrách stříbro.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní