Rubriky:

Ostatní

Judista Ježek zazářil v Almaty a vybojoval postup na olympiádu

14. května 2016 11:57 - Almaty

Český judista Jaromír Ježek postoupil do finále Grand Prix v Almaty a zajistil si účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro ve váze do 73 kg. Momentálně drží postup na základě kontinentální kvóty, pokud by však uspěl i ve finále, měl by jistou přímou účast a uvolnil by další účastnické místo pro jiného českého reprezentanta Michala Horáka.

 

Michal Doležal, ČTK

Devětadvacetiletý Ježek bude startovat už na třetích hrách po Pekingu 2008 a Londýně 2012. V Riu se chystá ukončit kariéru, ale dlouho se zdálo, že se do Brazílie nepodívá. Vinou opakovaných zdravotních problémů totiž přišel o důležité turnaje a v posledních týdnech se mu nedařilo připsat si větší počet bodů kvůli výpadkům v úvodních kolech.

Vše si vynahradil v úplně posledním kvalifikačním turnaji, ve kterém mu postup mohla přinést jen medaile. A to se mu povedlo. V Almaty vyhrál čtyři souboje, v semifinále dokonce jasně přemohl světovou trojku Gruzínce Nugzariho Tatalašviliho, proti němuž získal juko, wazari a nakonec i ipon.

Až ve finále nestačil na dalšího Gruzínce Lašu Šavdatuašviliho. Olympijský šampión z Londýna přešel minutu a půl před koncem do páky a donutil Ježka vzdát, než aby riskoval zlomeninu ruky.

Za stříbro si Ježek připsal do žebříčku 180 bodů. Na OH postoupí na základě kontinentální kvóty; pokud by uspěl v Almaty ve finále, mohl mít jistou přímou účast a uvolnil by další místo pro jiného českého reprezentanta Horáka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní